Real Madrid remizoval s Lipskem 1:1 a postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů

Druhý zápas 1/8finále Ligy mistrů 2023-24 je již v polovině poté, co Paris Saint-Germain a Bayern úspěšně postoupily. Manchester City doma porazil Kodaň 3:1 a snadno postoupil mezi 8 nejlepších s celkovým skóre 6:2 ve dvou kolech. V dalším zápase mezi Realem Madrid a Lipskem se obě strany praly do poslední minuty, ale skončily remízou 1:1. Real Madrid nakonec napínavě postoupil s celkovým skóre 2:1.
V prvním kole porazil Real Madrid venku Lipsko 1:0. Ve druhém kole se Real Madrid vrátil domů, aby čelil výzvě Lipska. Prostě Los Blancos doma nemají jasnou převahu. Obě strany si v prvním poločase vyměnily útok a obranu, ale nedokázaly prolomit patovou situaci. Tváří v tvář silnému bundesligovému týmu předvedl brankář Realu Madrid Lu Ning mnoho úžasných zákroků a vyřešil soupeřovy střely jednu za druhou. V 54. minutě druhého poločasu Vinicius náhle vysunul Orbana. Poté, co se obě strany pohádaly, na něj Vinicius znovu strčil a rozhodčí mu následně ukázal žlutou kartu. I tato penalta vzbudila bouřlivou diskusi. Mnoho fanoušků věřilo, že Viniciusovo chování by mělo být potrestáno červenou kartou. V 65. minutě hry vyrazil Real Madrid do protiútoku a Bellingham asistoval Viniciusovi ke skórování a prolomení patové situace. O tři minuty později se hlavou prosadil Orban v Fotbalový Dres Lipska. Ve druhém kole nakonec oba týmy remizovaly 1:1. Real Madrid postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů s napínavým celkovým skóre 2:1 ve dvou kolech.
Je zřejmé, že Real Madrid ve dvou kolech proti Lipsku neukázal svou skutečnou sílu. Podle statistik měl Real Madrid v tomto utkání pouze 11 střel, zatímco Lipsko 20 střel. Real Madrid by měl být vděčný, že Lipsko nedokázalo skórovat. Navzdory klikatému průběhu dvou zápasů se však alespoň úspěšně probojovali do top 8 Ligy mistrů. Naštěstí Ancelotti přinesl fanouškům Realu Madrid dobré zprávy. Militao a Courtois se brzy vrátí po zranění a očekává se, že ve čtvrtfinále Ligy mistrů znovu obléknou slevový Fotbalový Dres Real Madrid. Vraťte se na hrací plochu.